SPŠ, SOŠ a SOU

SPŠ, SOŠ a SOU – spolupráce se ŠKODA AUTO

logo skoda

V letošním školním roce byla uzavřena smlouva o spolupráci mezi naší školou a firmou ŠKODA AUTO. Základem spolupráce je prohlubovat vazby mezi teoretickým vzděláváním a praxí.

Už od září 2017 vybraní žáci naší školy absolvují pravidelnou odbornou praxi ve Škodovce v Kvasinách.

Jedná se o kluky ze čtvrtého ročníku maturitního oboru Elektrotechnik a třetího ročníku učebního oboru Elektrikář-silnoproud.

První pracují v hale, kde roboti svařují karoserie, a k jejich obvyklé činnosti patří starost o roboty a montážní linku, provádí jejich údržbu a drobné opravy. Po zaškolení byli přiděleni právě do této haly, dostali k dispozici tříkolky, aby se mohli okamžitě přesunout do místa, kde se vyskytla nějaká závada a tu musí co nejrychleji opravit.

Elektrikáři se věnují svému řemeslu, i pro ně to je, jak říkají, úžasná zkušenost, mají možnost se seznámit s nejmodernější výrobní technikou. Po ukončení školy uvažují, že do Škodovky nastoupí. Také v Kvasinách mají o ně zájem.

Programování robotické ruky ve výuce

Další oblastí spolupráce je i možnost poskytnout škole moderní stroje pro potřeby výuky. Letos to je Robot VKR 180 R2900, zjednodušeně řečeno – robotická ruka, kterou lze naprogramovat k různým činnostem. Současně s tímto darem automobilka ve svém vzdělávacím centru v Mladé Boleslavi provede proškolení učitelů, kteří budou tohoto robota používat ve výuce a učit tak naše žáky ho obsluhovat.

Takže v lednu 2018 se v areálu ŠKODA Akademie konalo dvoudenní školení obsluhy průmyslových robotů německé společnosti KUKA AG. Dva naši učitelé měli výjimečnou možnost seznámit se s obsluhou a programováním těchto robotů KUKA. Jedná se o roboty, které používají velké průmyslové firmy.

Ve ŠKODA AUTO je mají v Kvasinách, Vrchlabí a v Mladé Boleslavi, současně jsou i ve všech závodech koncernu Volkswagen po celém světě. Nyní se s jedním z těchto třímetrových robotů budou moci seznámit i naši žáci, a to nejen při exkurzích do Škodovky, ale i v rámci vyučování.

Mgr. Eva Cohornová

Spolupracujeme

 • Goldware
 • Ammann
 • Halla
 • Progrestech
 • Eko Simko
 • Mesa parts
 • KBA-Grafitec
 • Rubena
 • Skoda
 • Dlnk
 • Farmet
 • Atas
 • FG Forrest
 • Houfek
 • Wikov

  Při poskytování informací nám pomáhají soubory cookie. Využíváním informací s jejich používáním souhlasíte. Informace