SPŠ, SOŠ a SOU

Lyžařský pobyt ve východních Dolomitech 2018

LVK Rakousko 2018 002

Další lyžařský pobyt našich studentů v nádherných lyžařských střediscích v rakouském městě Lienz proběhl od 25. ledna do 30. ledna 2018. Lyžování a snowboarding jsme si užívali ve skicentrech Zettersfeld a Hochstein.

 Skicentrum Zetterrsfeld je rodinné centrum, vhodné pro začátečníky, středně zdatné lyžaře a snowboardisty. Rozprostírají se až do výšky 2 300 m n. m.. 

Nachází se zde veliký snowpark. Skicentrum Hochstein je vhodné pro středně zdatné a velmi dobré jezdce. Vždyť na černé sjezdovce Weltcupstrecke se jel 28. a 29. 12. 2017 Světový pohár žen v obřím slalomu a ve slalomu. I tuto sjezdovku jsme si velmi opatrně a pomalu projeli a na vlastní kůži vyzkoušeli, jak těžkou, tvrdou a ledovatou trať musí ženy při Světovém poháru zvládnout.

Celý pobyt byl úžasný – krásné slunečné počasí, skvělé lyžování, upravené sjezdovky, pěkné ubytování, super jídlo a nezapomenutelné výhledy na Dolomity zalité po celou dobu pobytu sluncem.

Mgr. Radek Ehl

LVK Rakousko 2018 003 LVK Rakousko 2018 004 LVK Rakousko 2018 005 LVK Rakousko 2018 006 LVK Rakousko 2018 007 LVK Rakousko 2018 008

A jaké jsou dojmy studentů:

Roman Baše (student 4.ročníku oboru Strojírenství):

V rakouských Dolomitech se mi velice líbilo. Byl to pro mě zážitek, na který budu ještě hodně dlouho vzpomínat! Ubytování a strava byly bez chyby. Sjezdovky byly skvělé a ve vynikajícím stavu. Počasí se nám vydařilo na jedničku!

 

Jakub Slezák (student 4.ročníku oboru Informační technologie):

Lyžařského pobytu v Alpách jsem se účastnil již po druhé a opět musím konstatovat, že tento pětidenní výlet předčil mé očekávání. Díky perfektně upraveným sjezdovkám a především skvělé partě lidí se mi podařilo dokonale odreagovat před nadcházející maturitou. Počasí nám velice přálo a po celou dobu nás provázela azurová obloha, kterou doplňovaly krásné výhledy na okolní zasněženou krajinu. Všem studentům, kteří si chtějí skvěle zalyžovat a zapomenout na každodenní stresy, tento lyžařský pobyt vřele doporučuji.

 

Michal Pošepný (student 4.ročníku oboru Informační technologie):

Se zájezdem do Alp jsem maximálně spokojený díky pěknému ubytování a suprovému lyžování. Obě střediska, která jsme navštívili, byla výborně upravovaná a celkově velice dobře zařízená. Také jsem rád, že jsme v obou střediscích byli dvakrát. Jídlu na hotelu se nedalo téměř nic vyčíst. Počasí nám přálo také a tím pádem jsem s výletem velmi nadšený.

 

Patrik Hrzán (student 4.ročníku oboru Informační technologie):

Zájezd do Alp byl skvělý nápad a byl to úžasný zážitek! Skvělé nádherně upravené sjezdovky, krásné počasí. Naprosto nejlepší byl výhled na okolní krásné hory a údolí v okolí Lienzu. Nejlepší sjezdovkou byl "lesní tobogán" a také sjezdovka světového poháru. To bylo něco úplně jiného a nového!

 

Lukáš Hrnčíř (student 3.ročníku oboru Informační technologie):

Zájezd předčil všechna má očekávání! I když v Alpách jsem čekal počasí jako na naší Sněžce, opak byl pravdou. Po všechny dny pobytu bylo nad nulou a slunce hřálo o stošest. V údolí sněhu nebylo mnoho. To se ovšem změnilo, když jsme lanovkou vystoupali do lyžařských center. Tam bylo sněhu všude hojně. Lyžování tam bylo zkrátka fantastické a navíc jsem si tam chvílemi připadal, jako když mám sjezdovku jen pro sebe. Frontu na vlekZájezd předčil všechna má očekávání! I když v Alpách jsem čekal počasí jako na naší Sněžce, opak byl pravdou. Po všechny dny pobytu bylo nad nulou a slunce hřálo o stošest. V údolí sněhu nebylo mnoho. To se ovšem změnilo, když jsme lanovkou vystoupali do lyžařských center. Tam bylo sněhu všude hojně. Lyžování tam bylo zkrátka fantastické a navíc jsem si tam chvílemi připadal, jako když mám sjezdovku jen pro sebe. Frontu na vlekjsem nikdy nečekal déle než minutu a jako bonus ty úžasné výhledy na okolní hory. S ubytováním jsem byl také spokojen, kuchyně byla velmi chutná a jídlo bylo doplňováno formou ,,dokud neřeknu dost"!

 

Daniela Florianová (studentka 3.ročníku oboru Gastronomie):

Bylo to úžasné!!! Počasí vyšlo, celou dobu nám svítilo sluníčko. Sjezdovky byly trochu náročnější, ale krásně upravené. Moc jsem si to užila. Kdyby to za rok šlo, určitě bych jela znovu.

 

Partik Smrček (student 4.ročníku oboru Strojírenství):

Lyžařský pobyt v Alpách se mi nesmírně líbil. Měli jsme nádherné počasí, takže si myslím, že termín naprosto seděl našim požadavkům. Bylo slunečno a ani v jednom dnu nás nepotkala mlha jako minulý rok. Bylo vidět, že areály byly vybrány s vysokou pečlivostí. Ubytování se mi též moc líbilo. Skvostný hotel bych za nic nevyměnil. Vařili zde skvěle a vždycky jsem si náramně pochutnal. Celý zájezd byl výborně naplánovaný a načasovaný a co je důležité, tak i finančně přijatelný. Proto našemu zájezdu dávám to nejvyšší hodnocení. Bylo to TOP!!!!

 

Ondřej Jansa (student 4.ročníku oboru Strojírenství):

V Alpách se mi to letos velmi líbilo. Bylo to krásné odreagování od učení a skvělý zážitek. Nejlepší na tom byly bezvadně upravené lyžařské svahy. Lyžovalo se na nich skvěle!

 

Lukáš Rathouský (student 4.ročníku oboru Strojírenství):

V Rakousku se mi moc líbilo. Jsem moc rád, že jsem se tohoto výletu mohl zúčastnit. Strava a bydlení bylo fajn, jídlo nad mé očekávání. Moc pěkné hory a sjezdovky. Snad se tam ještě někdy znovu podívám…

LVK Rakousko 2018 009 LVK Rakousko 2018 010 LVK Rakousko 2018 011 LVK Rakousko 2018 012 LVK Rakousko 2018 013 LVK Rakousko 2018 001

Spolupracujeme

 • Goldware
 • Ammann
 • Halla
 • Progrestech
 • Eko Simko
 • Mesa parts
 • KBA-Grafitec
 • Rubena
 • Skoda
 • Dlnk
 • Farmet
 • Atas
 • FG Forrest
 • Houfek
 • Wikov

  Při poskytování informací nám pomáhají soubory cookie. Využíváním informací s jejich používáním souhlasíte. Informace